Zamknij

Odchudzanie24h

dlaczego

Każdy chce znać odpowiedź na to pytanie. Odpowiedź ta nie jest jednak wcale taka prosta. Specjaliści z dziedziny dietetyki twierdzą, iż nasze dodatkowe kilogramy zależą od kilku czynników.

waga odchudzanie

Co wpływa na problemy z wagą.

Oczywiście każdy powie, że najważniejszy jest rodzaj i ilość spożywanych posiłków. Każdy wie, że duży wpływ na wagę ma aktywność fizyczna. Ale to nie wszystko. Okazuje się, że ważna jest też zarówno nasza psychika, jak i  gospodarka hormonalna czy termoregulacja. A bardzo wiele zależy od naszej przemiany materii  ( metabolizmu ).  Niektóre osoby nie muszą specjalnie uważać co i ile jedzą, a mimo to wszystko to zostanie przez ich organizm spalone. Inni za to, muszą liczyć z każdą zjedzoną przysłowiową „kromkę chleba”. Przeprowadzone zostały nawet badania dowodzące, że to co możemy, a nawet powinniśmy jeść, a także te produkty których powinniśmy się wystrzegać wskaże nam nasza grupa krwi.

Lipaza lipoproteinowa

Bardzo czynnikiem w odchudzaniu, czy też tyciu, odgrywa lipaza lipoproteinowa. Jest to enzym, który odpowiada za metabolizm tłuszczów, a dokładnie lipoprotein. Nieprawidłowe ilości tego enzymu w naszym organizmie wpływają więc bezpośrednio na utrzymanie prawidłowego metabolizmu. Nie tylko wpływają na rozwój otyłości, ale zwiększają także ryzyko miażdżycy.

Gospodarka hormonalna a tycie

As images and displays get larger, it only makes sense for Behance projects to follow suit. When you hover over an expandable image (indicated by a magnifying glass pointer and a set of double arrows on the top right of the image module), a single click will show the image in our new lightbox. When you’re in lightbox view, you can click ahead (right side of the image or right arrow key) or back (left side of the image or left arrow key) to other images or zoom by clicking the middle of an image.

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione powyżej czynniki pamiętajmy o tym, że nie tylko nieprawidłowa dieta i brak ruchu może być powodem otyłości. Pamiętajmy, co jest bardzo istotne – aby czuć się i wyglądać zdrowo, trzeba zadbać o każdy obszar naszego organizmu.