Zamknij

Odchudzanie24h

child

Ósmy miesiąc życia to magiczny czas dla naszego maluszka. Przestaje on bowiem być niemowlakiem i zaczyna stawać się pełnoprawnym członkiem rodziny, który powinien poznać nowe smaki i konsystencje potraw. Warto o tym pamiętać. Oto kilka porad, które na pewno pomogą nam wprowadzić naszego malucha w ten nowy etap.

Jak zachęcić dziecko do jedzenia

Najważniejsze jest, aby nasze dziecko nie kojarzyło się z niczym nieprzyjemnym. Bardzo dobrym pomysłem jest, aby spożywanie posiłków stało się zabawą. Jest to szczególnie dobre dla tak zwanych niejadków, których trudno przekonać do jedzenia. Musimy także pamiętać, że nasz bobas wchodzi teraz w etap “samodzielności”, a to oznacza, że chce robić wszystko samodzielnie. Dlatego warto pozwolić mu na swobodę i nie narzucać mu zbyt wielu ograniczeń. Aby zachęcić szkraba do próbowania nowych smaków, warto kupić kolorowe talerzyki, łyżeczki oraz śliniaczki, które będą go ciekawić i zachęcać do jedzenia. Niech ma także możliwość jedzenia rękoma, co może być dla niego dodatkową frajdą i zachętą do eksperymentowania z jedzeniem.

Jakie posiłki dla bobasa.

Drodzy Rodzice, pamiętajcie o dobieraniu posiłków odpowiednich do wieku naszego dziecka. Przy wprowadzaniu nowych produktów do diety pamiętajmy, że powinny być one dostosowane do potrzeb naszego malucha. Musimy również zwracać uwagę na odpowiednie wielkości posiłków. Dzieci powyżej ósmego miesiąca życia powinny jeść pięć posiłków dziennie, z czego trzy o objętości 180 ml, jeden o objętości 200 ml i jeden o objętości 150 ml.

Naszemu maluszkowi możemy również zacząć podawać owoce i warzywa. Jednak w większości przypadków powinny być one przegotowane i dokładnie umyte. Dostarczą one naszemu maluszkowi wiele potrzebnych witamin i składników mineralnych. Możemy również wprowadzić produkty zbożowe do diety naszego szkraba. Należy jednak pamiętać, żeby nie podawać ich zbyt dużo.


Rodzice, pamiętajcie, że to Wy najlepiej znacie swoje dziecko. Powyższe rady mogą być dla Was wskazówką, która może Wam pomóc. Trzymam za Was kciuki i życzę dużo radości z maluszka!