Zamknij

Odchudzanie24h

mico

Jeśli dostarczasz organizmowi zbyt mało cennych mikroelementów, od razu to zauważysz. Twój wygląd zacznie te braki wcześniej bądź później odzwierciedlać: osłabione włosy, ziemista cera czy kruche/łamliwe paznokcie. T wszystko to sygnały o tym, że dietę Twoją należy wzbogacić o ważne składniki.
W zdrowej diecie najważniejsza jest suplementacja. I nie chodzi tutaj broń boże (!) o łykanie kilogramów piguł. Najlepszą suplementacją jest oczywiście ta naturalna. Ale co dokładnie jeść, by być zdrową i wyglądać pięknie?

Przesuszone, wypadające włosy są wynikiem niedoboru witaminy B i żelaza. Składniki te znajdziesz wielu w warzywach. Warto więc do swojej diety włączyć lub zwiększyć ilość spożywania zielonych warzyw: brokułów, brukselki czy szpinaku. Przyrządzając sałatki zadbaj o sporą ilość zielonej sałaty, a jasny, pszenny chleb zamień na pełnoziarniste pieczywo. Żeby włosy były gęste i szybciej rosły, można sięgać po, bogate w naturalny krzem, owoce morza. Wspomniany tu krzem zapobiega także częstej przypadłości rozdwajania końcówek włosów.

Aby mieć mocne paznokcie ważne jest dostarczenie organizmowi wapnia oraz białka. Uwzględnij więc w swojej diecie nabiał – żółte sery, mleko (2 lub 3 procentowe) czy jogurtów naturalnych. Z pomocą łamliwym paznokciom przyjdzie także kwas foliowy, którego najwięcej znajdziemy w wątróbce oraz jajkach.

Tak, jak dla lśniących paznokci, tak i dla promiennej cery ważnym składnikiem są kwasy tłuszczowe. Aby je dostarczyć jedz orzechy i ryby. Nie istotne przy tym jest jest po jaką rybę sięgniesz: sardynki w oleju, pieczonego dorsza czy wędzoną makrelę. Twoja cera i tak stanie się bardziej gładka, napięta i nawilżona. Kolor skóry poprawisz z pomocą karotenu. Chrup marchewkę lub pij soki lub koktajle z tym warzywem. Również witaminy C i B dostępne w cytrusach i sezonowych owocach są znakomitym lekiem na Twoją cerę.

Pamiętaj, że Twój wygląd – lśniące, mocne włosy, mocne paznokcie czy promienna cera nie świadczą tylko i wyłącznie o Twojej estetyce. Przede wszystkim jest to oznaka zdrowia i witalności.