Zamknij

Odchudzanie24h

health 621351 960 720 1

Proces odchudzania to proces żmudny i trudny. Dlatego tak często, zamiast ćwiczeń, diety i wyrzeczeń, sięgamy po tabletki czy suplementy odchudzające. O ile stosowanie zamiast diety nie ma, naszym zdaniem, większego sensu, to całkiem sprawdzoną i często stosowaną praktyką jest stosowanie „spalaczy” jako wspomaganie aktywności i diety.

Jeśli zdecydowałeś się na suplementację tabletkami, to tak – pojawia się problem. Rynek zalany jest różnymi suplementami i masz z czego wybierać. Bardzo popularne jest stosowanie nie chemii, a natury. Tak więc, suplementy bazują na owocach, ziołach, ekstraktach roślinnych lub wyciągach z nasion. Nie każdy taki czynnik działa na każdy organizm i najważniejsze jest żeby, wybrać preparat odpowiedni dla siebie. W jaki sposób, wśród tylu produktów, uniknąć tych nieskutecznych lub wręcz podróbek?

Po pierwsze – zawsze sprawdzaj skład suplementów.

Żadna szanująca się firma nie ukryje składu swoich suplementów. Wybierając tabletki dokładnie czytaj więc etykietę na opakowaniu. Sprawdzaj wyszczególnione substancje produktu. Ważna jest też ich ilość (w gramach czy procentowa). Dopiero gdy sprawdzimy jakie i ile substancji zawartych jest w danym suplemencie, będziemy mieli pełny obraz zawartości danego preparatu.

Zawsze dobrym pomysłem jest skonsultowanie składu z dietetykiem, będzie trenerem fitness. Osoby te mają zazwyczaj większą i bardziej praktyczną wiedzę w tym temacie niż, wszystkowiedzący, Google ;). Jeśli więc nie jesteś pewien wszystkich substancji lub twoją podejrzliwość wzbudza ich stosunek ilościowy – zapytaj kogoś kto wie.

Po drugie – cena spalacza!

Choć nie zawsze to co drogie równa się dobre, to istotnym faktem jest cena suplementów.  Niestety, dobry, sprawdzony i oryginalny produkt kosztuje z pewnością więcej niż kilkanaście złotych. A ponieważ chodzi tu nie tylko o efekty odchudzania, ale także o nasze zdrowie oszczędność może nam zaszkodzić. Zbyt niska cena (tak w porównaniu do innych, podobnych produktów) powinna być podejrzana. Najczęściej świadczy o „przypadkowym”, niesprawdzonym składzie, lub też o znacznym zaniżeniu składników „kluczowych” dla produktu (więcej wypełniaczy niż substancji czynnych). Szukając tabletek na odchudzanie musisz pogodzić się z tym, że na skuteczny i bezpieczny suplement będziesz musiał wydać  nie mniej niż 80 zł.

Po trzecie – wybieraj tylko sprawdzone źródła.

Sprawdzone, czyli co. Najprościej oficjalne strony www i sklepy producenta, aptek lub renomowane na rynku sklepy z suplementami (takie które są obecne latami – bo to, że utrzymały się tyle czasu, daje gwarancję że mają produkty dobrej jakości). Uważaj na aukcje internetowe.  Na niektórych suplementy dostępne są wielokrotnie taniej niż w cenie regularnej. Okazja wydaje się świetna, tylko czy na pewno wiesz co kupujesz?