Zamknij

Odchudzanie24h

krwinki

Grupa krwi 0.

Grupę 0 posiada około 43% populacji na ziemi. Wykształciła się w okresie prehistorycznym (40 tys. lat p.n.e.), kiedy ludzie żywili się tylko i wyłącznie tym co sami upolowali lub nazbierali (dzikie jagody, itp.). Osoba mająca krew grupy 0 powinna więć spożywać głownie mięso lub produkty bogate w mięso. Powinna natomiast pomijać w swojej diecie produkty mączne.

Grupa krwi A.

W przypadku tej grupy, sytuacja ma się dokładnie odwrotnie niż dla grupy 0. Jeśli masz krew grupy A powinieneś wystrzegać się potraw mięsnych. Ta Grupa krwi pojawiła się wśród ludzi, którzy zajmowali się rolnictwem. Przestali polować, zaczęli żyć w jednym miejscu – uprawiać rolę, czy hodować zwierzęta. Osoby z grupą krwi A to typowi wegetarianie, dlatego potrawy jarskie są dla nich jak najbardziej wskazane (no może z pominięciem grzybów czy tłustych serów, ale to już sprawa indywidualna).

Grupa krwi B.

Ludzie z grupą krwi B, są tak zwanymi spadkobiercami różnych ras. W dzisiejszych czasach osoby z tą grupą krwi jako jedyne tolerują mleko.  Posiadają silny układ odpornościowy, na ogół, aktywnymi fizycznie. Ponieważ posiadają bardzo tolerancyjny układ pokarmowy posiłki ich diety powinny być urozmaicone. Niekorzystnymi produktami dla diety grupy B to np.: żółte sery, węgorz, soczewica i kukurydza.

Grupa krwi AB.

Grupa krwi AB jest nazywana nowoczesną grupą krwi (pojawiła się zaledwie 1tys. lat p.n.e.). Ta Grupa jest jednocześnie najrzadziej spotykaną. Choć osoby z tą grupą krwi genetycznie są zaprogramowani do jedzenia mięsa, nie trawią go najlepiej. W posiłkach osób z tą grupą krwi na pierwszym miejscu powinny być produkty mleczne, choć nie pełnotłuste oraz warzywa.  Ich organizmy są przyzwyczajone do współczesnych posiłków. Specjaliści podkreślają, że w przypadku tych osób bardzo ważna jest regularność posiłków.

Kiedy dochodzimy do wniosku, że chcielibyśmy zrzucić kilka zbędnych kilogramów, pamiętajmy jak ważny jest nasz cały organizm. Nawet z krwi możemy dowiedzieć się  co powinniśmy jeść. W Internecie roi się od przeróżnych zestawień i tabel jakie dokładnie produkty są dla danej grupy krwi wskazane, jakie obojętne, a jakich powinniśmy się wystrzegać.

W tym wszystkim jednak pamiętaj o zachowaniu zdrowego rozsądku. Każdy organizm jest inny, i nie zawsze dobrze na nas działa to co jest wskazane dla ogółu. Pamiętaj obserwować swój organizm i jego zachowania. To ta wskazówka jest najlepszą wykładnią co powinieneś wprowadzić do swojej codziennej diety.