Zamknij

Odchudzanie24h

detoks

Brak chęci do działania? Ciągle czujesz się ociężale? Widzisz wszystko w ciemnych barwach? Czy to przesilenie? Niekoniecznie. Często takie właśnie znaki daje nam sam organizm, nie mogący poradzić sobie sam z nagromadzoną w nim ilością toksyn.

„Twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a Twoje lekarstwo powinno być pożywieniem.” Hipokrates z Kos

Nic się nie martw. Znajdzie się na to rada! To dieta oczyszczająca, która pozwoli odzyskać Ci wigor, radość życia, a także poprawi jędrność skóry i blask cery. I najważniejsze! Pozbędziesz się wszystkich nagromadzonych do tej pory szkodliwych toksyn z organizmu.

Przygotuj się – na początku diety może być to dość nieprzyjemne. Organizm pozbywając się toksyn znowu da o sobie znać. Możesz mieć bardzoooooo nieprzyjemny oddech czy nieprzyjemny zapach potu. Ale to wszystko minie!

Znane są różne rodzaje diety oczyszczającej. Jedne skupione są na spożywaniu jednego konkretnego owocu lub warzywa. Inne, z kolei na piciu – samej wody i/lu naparu ziołowego. Niezależnie, którą opcję diety oczyszczającej wybierzesz pamiętaj o jednym – dietę oczyszczającą mogą stosować tylko osoby zdrowe!

Najlepszą i najlepiej zbalansowaną wydaje się nam jest dieta urozmaicona, i taką właśnie tu opiszemy.

Dieta oczyszczająca powinna trwać od dziesięciu do czternastu dni.
Pierwsze trzy dni jesz same owoce i warzywa. Przez następne 3 dni do owoców i warzyw dołączasz do tego sfermentowane produkty mleczne (zsiadłe mleko, kefiry, wedle uznania). Po sześciu dniach diety zaczynasz wprowadzać do swojego jadłospisu kasze, ryż i inne podobne im produkty. Około dnia ósmego możesz śmiało poszerzyć swoją dietę o biały ser. Istotne jest jednak żeby był to ser chudy. Dziesiątego i jedenastego dnia należy zacząć jeść ryby. A od dnia dwunastego włączyć do diety mięso. Ważne by robić to wszystko stopniowo, krok po kroku.

Jeśli będziesz przestrzegać zaleceń diety oczyszczającej, organizm z pewnością będzie Ci wdzięczny. Oczyszczenie ciała ze wszelkich złogów i toksyn spowoduje, że znów poczujesz się lekko i zdrowo.